VODÁČCI.CZ je jednoduchá značka/název zájmového útvaru (ZÚ) Domu Dětí a Mládeže (DDM, barák) Hradec Králové, se sídlem a centrem v Rautenkrancově ulici. Náš kroužek (zájmový útvar, ZÚ) funguje pod DDM (dříve KDPM, Krajský Dům Pionýrů a Mládeže) od jeho samotného vzniku, tedy někde od roku 1966.

     Naše loděnice byla vybudována kolem roku 1960 (ano, v roce 2020 jsme tak v tichosti oslavili 60 let fungování) a i díky naší údržbě stojí na svém místě dodnes. :) Loděnice samotná tak není výkřikem moderního designu nebo architektury, ale ještě vyhovuje účelu, ke kterému má sloužit a slouží. Hlavní budovy obklopuje oplocený zatravněný pozemek s hřištěm, kde je plno místa pro mimoškolní vyžití dětí. To vše v těsné blízkosti řeky Orlice, na slepém rameni.

     No a dnes jsme jedním z kroužků (ZÚ), které fungují pod hlavičkou DDM. Scházíme se na loděnici každou středu od 15.30 hodin.

     V roce 2015 naši vedoucí a instruktoři museli splnit zákonné požadavky pro osoby ve styku s dětmi, museli jsem se stát certifikovanými pedagogy volného času, takže splňujeme i všechny zákonné požadavky na pracovníky pro volnočasové aktivity dětí, v roce 2011 jsme se stali "vodáky s licencí", tedy držiteli guide licence pro vodní sporty...

Dnes ale řešíme tak trošku jiný problém - je málo dětí (a rodičů), kteří jsou schopni akceptovat naše pojetí trávení volného času.

     Takže jestli patříte mezi ty, kteří chtějí dětem dopřát to volno, ten pocit svobody a seberealizace, máte právě teď tu NEJ šanci... 

     ...přihlásit svého potomka k nám do kroužku (ZÚ) a dopřát jemu, i sobě, neskutečné víkendy, plné deště, bláta, vody, ale i slunce, her, kamarádů, zážitků nebo vody... Takže jestli Vás alespoň trošinku poslední řádky zaujaly, neváhejte a napište... :)

X

Right Click

Ne, pravé čudlítko fakt nefunguje...